karrier

Steiner Viktória zenei programszervezési vezetőként felel az EFOTT teljes zenei felhozataláért. Asszisztensi pozícióból indult, ma már ő rakja össze a fesztivál zenei programját – miközben a technikai oldalba is belelát.
EFOTT karrierek 3.:”Az tényleg egy ilyen libabőrös hidegrázós pillanat volt” – Steiner Viktória

Hallottál már az űrmérnökökről? El tudod képzelni, hogy olyan munkád legyen, ahol műholdakat tervezel, űreszközöket fejlesztesz, vagy épp mesterséges intelligenciával elemzed az űrből érkező adatokat – és közben nagyon jól keresel? Magyarországon egyre nagyobb az igény az ilyen szakemberekre. Nézzük, miért!
Ez lehet a jövő legjobban fizető szakmája – és már itthon is elérhető

„Maratont kell futni, nem sprintet.” – vallja Zelenák Márk, aki mára az EFOTT vállalati kapcsolatok és szponzorációs területének vezetője. De hogyan jutott el idáig? Egy egyetemi lelkesedésből indult, ami az évek során egy teljes értékű karrierré nőtte ki magát.
EFOTT karrierek 2: Székpakolástól a szponzorációs vezetésig – Zelenák Márk

Gondolkodtál már azon, hogy az általad kutatott tudományterületen valami maradandót alkoss? Szeretnél belépni a tudomány világába? Szeretnéd, hogy az adott tudományág neves képviselői a TE munkádat díjazzák? Ha ezekre a kérdések valamelyikére igen a válaszod, akkor neked ajánljuk az Országos Tudományos Diákköri Konferencián való részvételt. Az OTDK hazánk legnagyobb tudományos rendezvénysorozata, ahol az ország legjobb egyetemistái mutatják be a saját tudományos eredményeiket az általuk kutatott témákban. A versenyt kétévente rendezik meg, és 16 tudományos szekcióban lehet nevezni rá. De, hogy miért is érdemes ebbe a kalandba belevágni? – Az ebből a cikkből kiderül.
Mi is az az OTDK? Milyen pozitívumokkal jár és miért érdemes belevágni?

Eddigi munkáid még csak jegyszedésből és az úszógumik kiadásából álltak? Semmi gond — Bajkó Kinga, az EFOTT brand managere is hasonlóan kezdte.
EFOTT karrierek 1: Hogyan lettem HÖK-ösből brand manager? – Bajkó Kinga

2025. április 10-én immár 14. alkalommal rendezték meg a Lányok Napját, Magyarország legnagyobb STEM-pályaorientációs eseményét. A programot a Nők a Tudományban Egyesület szervezi évről évre azzal a céllal, hogy megmutassa: a természettudomány, technológia, mérnöki tudományok és matematika – azaz a STEM – területei a lányok számára is izgalmas, elérhető és értékes karrierutat kínálnak.
Lányok Napja 2025 – A tudomány mindenkié

Személyes márkát építeni nem azt jelenti, hogy minden reggel karriertippeket posztolsz LinkedInre. A lényeg nem a gyakoriság, hanem a tartalom. Nem a posztolás tesz hitelessé, hanem az, ha van mit megmutatnod. Egy projekt, egy ötlet, egy önkéntes szerep – ezek mind sokkal többet mondanak rólad, mint a szépen felépített online jelenlét. Rossz hír, hogy természetesen az utóbbit sem szabad elhanyagolnunk. De mit jelent ez az egész egyetemistaként, amikor még az önéletrajzba sem tudjuk, hogy mit írjunk? Énmárka, reputáció, ajánlások és a kívánt karrier beindítása: nézzük, hogyan építsünk személyes márkát egyetemistaként!
Személyes márkaépítés az egyetem alatt? Hogyan kezdjünk bele?

Március elején az Universum.hu is részt vett a 2025-ös tavaszi JOBVERSE Állásbörzén, amelyet a BOK „A” Csarnokban rendeztek meg. A kétnapos eseményen számos kiállító és program várta az érdeklődőket, a fókuszban a karrierépítés és a személyes kapcsolatépítés állt.
Ott voltunk a JOBVERSE-en!

Február 17. és március 9. között ismét tudsz jelentkezni az Universum gyakornoki programjába! Ha érdekel a közösségimédia, az online marketing vagy a rendezvényszervezés világa, csatlakozz hozzánk. Az Universum csapat tagjaként fejlesztheted az íráskészséged, kipróbálhatod magad videóvágásban, rendezvényszervezésben, projektvezetésben, grafikai tervezésben, közösségi média menedzsmentben és erős szakmai kapcsolati rendszert is kialakíthatsz.