A magyar felsőoktatás jövője a hallgatók tapasztalatain és igényein is múlik, ezért a HÖOK országos fórum sorozatot indít “az egyetem ilyen:” címmel. A kezdeményezés célja, hogy a hallgatók közvetlenül elmondhassák, milyen problémákkal szembesülnek, és milyen változtatásokra van szükség a felsőoktatási rendszerben.

Országos problématérképet készít a HÖOK– elindult az „Egyetem ilyen:”

Március 14-én került megrendezésre a Brian élete című színdarab a Pinceszínházban Papp Orsi rendezésében. Múlt héten szerencsénk volt beszélni Orsival, és feltenni neki pár kérdést a rendezői folyamatról, élményről és a gondolatmenetről a darab mögött. Orsi gazdálkodási és menedzsment alapszakos hallgató 2023 májusában alapította meg a Tehátrum Színjátszókört, ami már ismerős lehet korábbi cikkünkből.

Hallgatók a Pinceszínház színpadán: az ELTE GTK-s társulat ismét hatalmasat játszott

2025. április 10-én immár 14. alkalommal rendezték meg a Lányok Napját, Magyarország legnagyobb STEM-pályaorientációs eseményét. A programot a Nők a Tudományban Egyesület szervezi évről évre azzal a céllal, hogy megmutassa: a természettudomány, technológia, mérnöki tudományok és matematika – azaz a STEM – területei a lányok számára is izgalmas, elérhető és értékes karrierutat kínálnak.

Lányok Napja 2025 – A tudomány mindenkié

Van-e még valódi kötődésünk a „lovas nemzet” kifejezéshez? Sajnos egyre kevésbé. Pedig a lovaglás meglepően kevés nép és ország történelmében tölt be olyan kiemelkedő szerepet, mint a miénkben. János vitéz, a Fehér ló fia – nem is kell vidéken felnőnünk ahhoz, hogy megérezzük: ha ma már nem is, régen a lovaglás a mindennapi élet természetes és elengedhetetlen része volt. A vietnami, koreai, ausztrál és sok más ország fiataljai számára a „ló” nem jelent különösebb történelmi vagy kulturális értéket. Népmeséikben nem jelenik meg, történelemóráikon pedig a lovakat bivalyok és elefántok helyettesítik.

„A jó lovas katonának de jól vagyon dolga…” – Az ultimét E-terv: csapj fel huszárnak, és ostromold meg Budát!

Nagyban dübörög a félév, jócskán túl vagyunk már a szorgalmi időszak felén. Ahelyett, hogy éjjelente a legutóbbi vizsgaidőszak borzalmaiból álló rémálmokból kelsz fel, izzadságban úszva, felejtsd el a nyolcórás könyvtáras magolást. Ebben az esetben, a te legjobb barátaid lesznek ezek az okos kis appok, amelyeket a hatékonyabb tanulás érdekében fejlesztettek ki. De mik ezek, és hogyan működnek? Ezt, és sok minden mást fogunk megnézni a következőkben, szóval mentsd el későbbre a cikket, és használd ezeket a tippeket a következő ZH-ra való tanulás során.

Ne csak többet, tanulj okosabban! – A tanulást segítő appok dzsungelében

Easter in Hungary is a vibrant blend of Christian customs and centuries-old folk traditions, marking not only the resurrection of Christ but also the arrival of spring. The celebrations are rich in symbolism, colors, and community spirit, with unique customs that set Hungary apart from other countries.

Easter traditions in Hungary

,

Ha azt hitted, a könyvtár csak a ZH előtti kétségbeesett tanulás helye, akkor most kapaszkodj meg: a Széchenyi István Egyetem könyvtára teljesen új szintre emelte a „tanulóhely” fogalmát. Itt most már nem csak a tankönyvek között lehet elveszni – hanem egy reformkori bűntény nyomában is.

Rejtélyek, játékok, könyvtár – Szabadulószoba a Széchenyi Egyetem könyvtárában

SzemĂ©lyes márkát Ă©pĂ­teni nem azt jelenti, hogy minden reggel karriertippeket posztolsz LinkedInre. A lĂ©nyeg nem a gyakoriság, hanem a tartalom. Nem a posztolás tesz hitelessĂ©, hanem az, ha van mit megmutatnod. Egy projekt, egy ötlet, egy önkĂ©ntes szerep – ezek mind sokkal többet mondanak rĂłlad, mint a szĂ©pen felĂ©pĂ­tett online jelenlĂ©t. Rossz hĂ­r, hogy termĂ©szetesen az utĂłbbit sem szabad elhanyagolnunk. De mit jelent ez az egĂ©sz egyetemistakĂ©nt, amikor mĂ©g az önĂ©letrajzba sem tudjuk, hogy mit Ă­rjunk? Énmárka, reputáciĂł, ajánlások Ă©s a kĂ­vánt karrier beindĂ­tása: nĂ©zzĂĽk, hogyan Ă©pĂ­tsĂĽnk szemĂ©lyes márkát egyetemistakĂ©nt!

Személyes márkaépítés az egyetem alatt? Hogyan kezdjünk bele?

A városi terek falai nem csupán az átlagos mindennapok díszleteként szolgálnak – sok esetben a társadalmi önkifejezés, a lázadás és a művészet vásznaként vetülnek elénk. Az utcaművészet különböző formái közül a graffiti és a street art (utcai művészet) a legismertebbek, ennek ellenére gyakran összekeverjük őket. Na de mi is a különbség a két irányzat közötti?

Ez most akkor művészet? – A graffiti és a street art

,

Ha a jövő otthonaira gondolsz, mi jut eszedbe? Napelemek? Okos rendszerek? És mi lenne, ha azt mondanánk, maga a ház is lehet „zöld”? Nem a festék miatt, hanem azért, mert természetes és fenntartható alapanyagból, fából készül. A Soproni Egyetem kutatói pontosan ezen dolgoznak – méghozzá nem is akárhogyan.

Innovatív házak fából – A fenntartható jövő kulcsa?

Bevásárlókosár0
Nincs termék a kosaradban!
0