Képzeld el, hogy az általad küldött üzeneteket senki nem tudja lehallgatni – még kvantumszámítógépek sem. A BME-n most sikeresen bemutatták Magyarország első több csomópontos kvantumkulcsszétosztó (QKD) hálózatát, amely valós környezetben demonstrálta, hogyan lehet kvantumalapú titkosítással védeni a kommunikációt.

Kvantumkommunikáció: így védhetjük meg az adatainkat a jövőben

Egyetemistaként mindannyian keressük a hatékony tanulási módszereket. Vannak klasszikus stratégiák, mint a tanulási terv készítése, vagy az anyag átbeszélése valaki mással. Vannak kevésbé ajánlott próbálkozások is – mint az utolsó pillanatos magolás, imádkozás, rituális áldozatbemutatás vagy a “bízom a csodában” hozzáállás –, amelyek jellemzően kevésbé eredményesek. Továbbá időnként találkozhatunk mindenféle szokatlan tanulási trükkel, mint a tananyag adott ingerhez (pl. rágógumi ízéhez) társítása #pavlov4nemmegbukás, vagy a Viktor Hugo-féle ruha detox.

A nem-megbukás művészete – tudományosan

A Szegedi Tudományegyetem és az N-Electric Kft. közös projektje olyan légkezelési technológiát fejleszt, amely új távlatokat nyithat a mezőgazdasági és ipari vállalkozások számára. A cél: személyre szabható, hatékonyabb megoldásokat nyújtani a szagmentesítés és levegőtisztítás területén.

Szagmentesítés új szinten – innováció a Szegedi Tudományegyetemen

Nagyban dübörög a félév, jócskán túl vagyunk már a szorgalmi időszak felén. Ahelyett, hogy éjjelente a legutóbbi vizsgaidőszak borzalmaiból álló rémálmokból kelsz fel, izzadságban úszva, felejtsd el a nyolcórás könyvtáras magolást. Ebben az esetben, a te legjobb barátaid lesznek ezek az okos kis appok, amelyeket a hatékonyabb tanulás érdekében fejlesztettek ki. De mik ezek, és hogyan működnek? Ezt, és sok minden mást fogunk megnézni a következőkben, szóval mentsd el későbbre a cikket, és használd ezeket a tippeket a következő ZH-ra való tanulás során.

Ne csak többet, tanulj okosabban! – A tanulást segítő appok dzsungelében

,

Ha a jövő otthonaira gondolsz, mi jut eszedbe? Napelemek? Okos rendszerek? És mi lenne, ha azt mondanánk, maga a ház is lehet „zöld”? Nem a festék miatt, hanem azért, mert természetes és fenntartható alapanyagból, fából készül. A Soproni Egyetem kutatói pontosan ezen dolgoznak – méghozzá nem is akárhogyan.

Innovatív házak fából – A fenntartható jövő kulcsa?

,

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) vezetésével megalakult Digitális Oktatásfejlesztési Kompetencia Központ (DOKK) új korszakot nyit a magyar felsőoktatásban, melyet nagyszabású stratégiai együttműködéssel alapoz meg. Élő adás az universum.hu-n.

DOKK VILLÁSREGGELI STREAM

Bevásárlókosár0
Nincs termék a kosaradban!
0