Mobilitás és innováció a 6. Utazás a Tudományban konferencián fotó
,

Mobilitás és innováció a 6. Utazás a Tudományban konferencián

#CORVINUS A konferencián tudományos igényű előadások hangzanak el a mobilitás gazdasági és társadalmi kérdései, a közlekedéspolitika, a mobilitás és turizmus kapcsolatrendszere, a közlekedés térségi szerepe és fenntarthatósági szempontjai, valamint a mobilitás környezet- és agrárgazdaságtani vonatkozásai témakörökben.

Időpont: 2023. február 24. (pontos időpont később)
Helyszín: Budapesti Corvinus Egyetem (pontos helyszín később)

Vitaindító előadások:

• Dr. Birkner Zoltán, elnök, Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH)
  • Prof. Dr. Michalkó Gábor, egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézet

Az előadói jelentkezés határideje: 2023. január 15.

A legfeljebb 1000 leütés terjedelmű előadás-kivonatokat a mobilitaskonferencia@uni-corvinus.hu címen várják. A konferencia után a szekcióelnökök javaslata alapján kiválasztott előadások szerkesztett változata a konferencia tanulmánykötetében, illetve lektorálást követően a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és a Corvinus Mobilitás és Turizmus Központ Turizmus Bulletin, illetve a Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet (KTI) Közlekedés és mobilitás című folyóiratában kaphatnak helyet.

A konferencián a részvétel mindenki számára ingyenes. A további tudnivalókat az előadói jelentkezések lezárása után a Központ oldalán teszik közzé.

A konferenciát a Fenntartható Fejlődés Intézet Mobilitás és Turizmus Központja szervezi.