,

Messiás a Pinceszínházban – Monty Python szelleme megszállta az ELTE GTK Tehátrum Társulatot

A Tehátrum Színjátszótér öntevékeny drámakör második nagyszabású sikere, a Monty Python – Brian élete című darab, Papp Orsolya rendezésében, az ELTE GTK HÖK támogatásával valósult meg. A teltházas előadásra március 14-én került sor a Pinceszínházban.

A Brian élete (Life of Brian) a Monty Python legendás szatírája, amely 1979-ben jelent meg. A film Brian Cohen történetét meséli el, aki Jézussal egy időben születik, és félreértések sorozata miatt messiásnak nézik. Bár megjelenésekor botrányt kavart és több országban be is tiltották, mára kultuszfilmmé vált, és a filmtörténet egyik legjobb vígjátékaként tartják számon. Ennek bizonyítéka a több feldolgozás, korábban 2015/16-ban készített Szalai Kriszta egy szabadtéri színházi adaptációt.

Brian, aki NEM a Messiás, ezúttal nem a filmvásznon, hanem a színpadon találta magát a Krisztus születése körüli Júdeában, és próbált megküzdeni a római elnyomással. Szerencsétlenségére, a véletlenszerű hitkezdeményezést most sem tudta elkerülni. A darab, ahogy a film is, tele volt Monty Python jellegzetes abszurd humorával, amely a vallási fanatizmust, a politikai intrikákat és a közéleti szatírát keverte mesterien. Az előadás során a színpadra vitt karakterek és szituációk ugyanúgy megnevettették a közönséget, miközben mélyebb kérdéseket is feszegettek az emberi természet és a társadalmi normák működéséről. A rajongók számára a színpadi változat hasonló felüdülést és provokációt jelentett, mint a film.

Papp Orsolya színház iránti érdeklődése már kiskorában elkezdődött szülei hivatásának köszönhetően, és azóta is támogatják alkotói folyamatát. A rendező, aki egyben a színjátszókör alapítója is, egy korábbi interjúban így nyilatkozott arról, hogy mit szeret legjobban a rendezésben: “És hogy mit élvezek a legjobban? Hát, úgy nagyjából mindent!” Ez az őszinte lelkesedés és odaadás áthatja az egész előadást. Szabó Zalánnal főszerepben a 17 tagú társulat teljes erőbedobással és elképesztő energiával keltette életre a Monty Python klasszikust a színpadon.

A társulat első színházi előadását tavaly márciusban láthattuk In Our Time címmel a Kettőspont Színházban. A darab Örkény egyperces novelláit dolgozta fel, és szintén kimagasló sikert aratott.

Lenyűgöző az a színvonal, amellyel a színjátszókör 2023-ban elindult, és még ámulatba ejtőbb a folyamatos fejlődés, amely egyre közelebb mozdítja a társulatot a professzionális szinthez. A gondosan ápolt közösség, olyan összekovácsolt csapatot alkot, amely képes a darabok gördülékeny kidolgozására. A közös események nem korlátozódnak a próbákra; “persze, sokat segítettek a csapatépítős piknikek, próbák utáni iszogatások, és a mezőtúri kétnapos kiruccanásunk is az egyik tagunk nyaralójában”– Interjú Papp Orsival. (Tehát rum?) Nem mellesleg a számos csapatépítő eseménynek köszönhetően, a társulat tagjai nem csupán hobbipartnerei egymásnak, hanem tényleges mély barátságokat formálhatnak hasonló érdeklődési körű hallgatókkal.

Még sok ígéretes darabot várhatunk a folyamatosan bővülő, növekvő társulattól! Az öntevékeny drámakör munkássága példaértékű bármely hallgató számára. Az egyetemi időszak alatt remek dolgokba van lehetőség kezdeni és ezáltal nagyszerű dolgokat lehet véghez vinni.

Ne maradj le a következő  előadásról!

📢 Figyelem! Papp Orsolya lesz az egyik jövő heti TOP hallgatónk! Tartsátok szemmel oldalainkat, hogy semmiképpen se maradjatok le az interjúról!

Továbbá, itt a lehetőség, hogy személyesen is lássátok a társulat következő előadását! A Baba című darab napjaink egyik legaktuálisabb kérdését feszegeti: hogyan befolyásolja az MI az emberi kapcsolatokat? Mit tesz Marko, ha beleszeret robot barátnőjébe? Az előadást május 15-én láthatjátok, szintén a Pinceszínházban!

Bevásárlókosár0
Nincs termék a kosaradban!
0