Mi is az az OTDK? Milyen pozitívumokkal jár és miért érdemes belevágni?

Gondolkodtál már azon, hogy az általad kutatott tudományterületen valami maradandót alkoss? Szeretnél belépni a tudomány világába? Szeretnéd, hogy az adott tudományág neves képviselői a TE munkádat díjazzák? Ha ezekre a kérdések valamelyikére igen a válaszod, akkor neked ajánljuk az Országos Tudományos Diákköri Konferencián való részvételt. Az OTDK hazánk legnagyobb tudományos rendezvénysorozata, ahol az ország legjobb egyetemistái mutatják be a saját tudományos eredményeiket az általuk kutatott témákban. A versenyt kétévente rendezik meg, és 16 tudományos szekcióban lehet nevezni rá. De, hogy miért is érdemes ebbe a kalandba belevágni? – Az ebből a cikkből kiderül.

  1. A részvétellel járó előnyök

A részvétel egy olyan közösségi élményt nyújt, amivel nem sok tudományos konferencia rendelkezik. A közösségi élményen túl segít kapcsolatokat építeni olyan diákokkal, kutatókkal és egyéb piaci szereplőkkel, akiknek azonos az érdeklődési körük és segíthetnek a későbbiekben a karriered beindításában. A részvétel lefedi a teljes hazai tudásbázist. A kapcsolatépítésben kívül megteremti az alapot a doktori képzéshez, egy jó dolgozat értékes pontokat hozhat a felsőoktatási felvételi rendszerben. Az itt megszerzett tapasztalatokat nem csak a tudományos életben, hanem a munka világában is lehet kamatoztatni. Nem mellesleg egy OTDK részvétel jól mutat az önéletrajzban független a helyezéstől.

  1. Kik jelentkezhetnek rá és mik a feltételek?

A konferencián való részvétel előfeltétele a jelentkező egyetemén megrendezésre kerülő Tudományos Diákköri konferencián való részvétel. Jelentkezni bármely olyan hazai, vagy határon túli egyetemista tud, aki alapképzésben, mesterképzésben, osztatlan, vagy felsőoktatási szakképzésben tanul, illetve bizonyos feltételek teljesülése esetén már középiskolásként is részt lehet venni a konferencián. De az egyetemi TDK részvétel még mindig nem elégséges ok az OTDK-n való részvételre. Csak azok a pályaművek jutnak tovább, amelyek az intézményi TDK-n továbbjutásra javasolt az adott szekció bírálóbizottsága. Ha ez megvan, akkor a sikeresen továbbjutott pályaművet fel kell tölteni az OTDT online felületére. A nevezési időszak minden páros év őszétől az adott szekció nevezési határidejéig tart, az országos konferencia pedig minden páratlan évben zajlik.

Ezeket az okokat hoztuk el nektek, hogy miért érdemes megmérettetni magatokat az OTDK-n. Ha szeretnétek hasonló tartalmakkal találkozni, akkor kövess minket a közösségi média felületeinken és oszd meg a bejegyzést a barátaiddal, hogy hozzájuk is eljusson ez az írás.

Bevásárlókosár0
Nincs termék a kosaradban!
0